TeamTempo


Idź do treści

EJKA

MOJE PSY/ my dogs


AINA Synthesia - "Ejka"
ur. 21.12.2001 r.
czarno-biała
wys. 48,5 cm

*DNA CEA/CH normal
*PRA/CEA/KAT neg.
*HD A; ED 0-0

rodowód Ejki/ Aina's pedigree

Aina została sprowadzona z Czech w lutym 2002 roku. Czekałam na nią dwa lata. Jej mama – BELIEVE Bohemia Alke („Livina”) jest wszechstronnie wyszkolonym border collie. Ma doskonałe posłuszeństwo, biegała w agility w klasie A2 w stylu, który zapierał dech w piersiach. Potem zdała na ocenę doskonałą egzamin IPO I i jednocześnie była szkolona jako pies ratowniczy. To po niej właśnie bardzo chciałam mieć suczkę do pracy. Miot, z którego pochodzi Aina liczył 9 szczeniąt. Wszystkie psy są szkolone – dwa w ratownictwie, pozostałe w różnych dyscyplinach sportowych (agility, obedience, dog-dancing). W Polsce jest też brat Ainy – ARES Synthesia, który również biegał w agility.

Ojciec Ainy – AARON vom Vöcklatal – jest Austriakiem z angielskimi korzeniami. Biega w agility (A3), z dobrymi rezultatami (m.in. drużynowe mistrzostwo Austrii w 2002, drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji European Open 2004). W jego rodowodzie dominują psy z angielskich linii pracujących i sportowych.

Aaron jest na torze agility jak błyskawica, to po nim Ejka odziedziczyła swój szaleńczy temperament.

Matka Aarona, a babcia Ainy – Border Billie - pochodzi z austriackiej hodowli of Mount Sterling, z której 80% szczeniąt jest aktywnych w sportach kynologicznych. Jej dziadkami są pierwsze bordery importowane do czołowej austraickiej hodowli Borderline Country – pies Border Ken of Ladycharme oraz suka Passims Dancer. Poprzez babcię ze strony mamy, sukę Mobella Jackie, w rodowodzie Ainy znajdują się również psy wystawowe znane w historii rasy, takie jak Mobella Midnight Cowboy, Wizaland Newz Speculation at Mobella, Cluff of Mobella czy Clan Abby Casanova Too i Francesca of Clan Abby.

Ejka biegała ze mną w agility w stylu, który nie pozostał niezauważony na zawodach. Jej kariera sportowa nie była oszałamiająca, gdyż była przerywana kolejnymi okresami macierzyństwa.
Poza agility Ejka miała również w swoim życiu epizod flyballowy. W 2006 roku na Mistrzostwach Polski Flyball w Katowicach zdobyła wraz z drużyną FORT WHIZZ tytuł Drużynowego Vice Mistrza Polski. Jej występ został zresztą trwale uwieczniony - zdjęcie szalonej Ejki z tych zawodów posłużyło przez pewien czas jako model logo Stowarzyszenia ALPI z Białegostoku.

fot. Beata Dubiel

CO SŁYCHAĆ/ news | O NAS/ about us | MOJE PSY/ my dogs | MOI SPORTOWCY/ my sport dogs | SZCZENIAKI/ pups | ZDROWIE/health | GALERIA/gallery | KONTAKT/ contact | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego