TeamTempo


Idź do treści

ERTI

MOJE PSY/ my dogs

Ch.Pl., Mł.Ch.Pl. Igor’s EXCELLENT ERTI DUKE OF AGILITY - "Erti"
11.05.1996 - 21.01.2011
tricolour

*PRA/CEA neg.
*HD A; ED 0-0

rodowód Ertka/ Erti's pedigree

Erti przyjechał do mnie w 1996 roku z Danii. Był jednym z pierwszych border collie sprowadzonych do Polski. Erti pochodzi z hodowli Igor, znanej z sukcesów sportowych swoich psów. Było to bardzo ważne, gdyż od początku chciałam uprawiać z nim agility. Zaczęliśmy jednak od posłuszeństwa, które jest podstawą do wszelkich dalszych szkoleń, potem dopiero zaczęliśmy trenować agility. W agility Erti był moim królikiem doświadczalnym, bo uczyliśmy się oboje, popelniając przy tym wiele błędów. W związku z tym nasze wspólne wyniki w tym sporcie nie były oszałamiające, ale oboje świetnie bawiliśmy się.

W posłuszeństwie sportowym Erti osiągnął natomiast doskonałe rezultaty, szczególnie w czasie, gdy trenował i startował z Agnieszką Boczulą. Do najbardziej spektakularnych należą: dwukrotny tytuł Mistrza Polski MPPT w 2004 i 2005, wygrane w pięknym stylu II Krajowe Zawody OB podczas wystawy w Poznaniu w 2004 (kl.0 i kl.1), tytuł Mistrza Polski OB w kl.2 w 2005 w Poznaniu, tytuł Mistrza Polski w kl.3 w 2006 w Sopocie oraz udział w Mistrzostwach Świata OB w Poznaniu w 2006, podczas których uplasował się w połowie stawki światowej czołówki zawodników - 39 miejsce na 79 zawodników z wynikiem 225,83 pkt. Był to najlepszy wynik wśród zawodników polskiej reprezentacji. Udziałem w Mistrzostwach Świata Obedience w Poznaniu Erti zakończył swoją karierę sportową.

Erti był nie tylko gwiazdą sportu, ale również ekranu i obiektywu. Można było go zobaczyć w reklamach Telekomunikacji Polskiej S.A., Carrefoura, Tantum Verde, w teledysku "Kremowa Rewolucja" Smolika i serialu „Psie serce”. Występował w programie telewizji japońskiej, "udzielał wywiadów" dla gazet, brał udział w programie "Załóż się", w którym z wielkim zaangażowaniem zdejmowal paniom skarpetki na czas i mały włos wygrałby. W finale przegrał jednak z panem, który rozpoznawał piłkarzy po kolanach .
To wszystko nie przewróciło mu w głowie i Erti do końca był miłym i sympatycznym psem, kochającym bezwarunkowo wszystkich ludzi, tylko dlatego, że są.

Dzień 21 stycznia 2011r. rozpoczął się smutno.....o godz. 8 rano cichutko i spokojnie odszedł ERTI

Igor's EXCELLENT ERTI DUKE OF AGILITY
11.05.1996 - 21.01.2011

Był najcudowniejszym i niezawodnym przyjacielem przez te wszystkie lata.
Dał mi tak dużo radości. Na zawsze zachowam go w pamięci i w sercu.
Jest niepowtarzalny, jest psem mego życia.

Okazało się, że miał też znaczenie dla wielu osób. Miał swój niewątpliwy wkład w rozwój sportów kynologicznych w Polsce,
jego cząstka żyje nadal poprzez jego utalentowane dzieci, wnuki, prawnuki....

"Erti to dla mnie border wszechczasow, uosobienie wszystkiego co w tej rasie najlepsze." (Myriad)

"Erti wpisal sie w historie polskiego sportu kynologicznego, jak malo ktory pies. Dozyl pieknego wieku. Nie tylko borderowcy go pamietaja." (saJo)

"Marto, Ertek to dla Ciebie wyjątkowy, niezastąpiony przyjaciel, ale stanowi on również część historii polskiej kynologii i na pewno nigdy nie zostanie zapomniany." (Hania G.)

"Zawsze będę go pamiętać jako jednego z pierwszych borderków w Polsce (chyba pierwszego chłopaka?) o cudownej psychice." (Ula Ch.)

"cieszę się że moja przyszła suka będzie pra prawnuczką Ertiego" (ewka i haker)

Takiego chcę go zapamietać - radosnego, uśmiechniętego, pełnego energii, nawet w starszym wieku (zdjęcie zostało zrobione w czerwcu 2009 r., gdy Erti miał 13 lat)

"Może i Ertka samego w sobie już nie ma, ale po trochu siedzi w wielu naszych wspaniałych futrzakach!! I jeszcze długo pewnie jego wnuczęta, prawnuczęta będą śmigać za piłeczkami, deklami i między hopkami! Erti dożył wspaniałego wieku!!" (Paula)

"Paula ma absolutną racje , ciesze sie ze Ertek jest w rodowodzie Toriego , to Ertek byl tym borderem ktory mnie zafascynował !!!" (Martynka)


Bardzo dziękuję wszystkim za te ciepłe słowa.

CO SŁYCHAĆ/ news | O NAS/ about us | MOJE PSY/ my dogs | MOI SPORTOWCY/ my sport dogs | SZCZENIAKI/ pups | ZDROWIE/health | GALERIA/gallery | KONTAKT/ contact | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego