TeamTempo


Idź do treści

JET

MOJE PSY/ my dogs

Ch.Pl., LOBIK z Porządnej Rodziny - "Jet"
ur. 17.10.2005

reproduktor (20.08.2007r.)

*DNA/CEA/CH normal (po rodzicach)
*DNA/TNS normal (Laboklin 2012)
*DNA/CL normal (Laboklin 2012)
*HD A; ED 0-0

rodowód Jeta/ Jet's pedigree


Jet jest prawnukiem mojego najstarszego bordera Ertiego. Pojawił się w domu dosyć niespodziewanie - zagrały sentymenty.
W jego rodowodzie występują zarówno przodkowie pracujący i psi sportowcy (w linii Ertiego i babci Zory of Thoronghbred), jak i psy z typowo wystawowych linii - Clan-Abby NZ's Black Magic i jego przodkowie czy tata Hector Czechmate.

Od początku nie wystawialiśmy się zbyt intensywnie, choć na wystawach Jet oceniany jest dobrze. W swoim dorobku ma 2x Najlepsze Szczenię, III lok. w BIS Szczeniąt, Zwycięstwo Młodzieży, 5x CWC, 3x res. CACIB, 2x BOB, 3x Najlepszy Dorosły Pies w Rasie.

Jet jest psem o bardzo miłym i pogodnym charakterze. Ma idealny temperament - w domu spokojny, uwielbia jednak sportowe zabawy, w których jest bardzo żywiołowy. Początkowo trenował agility, w którym okazał się dokładny i szybki, mimo swojej masywniejszej budowy. Niestety okoliczności sprawiły, że nie możemy wspólnie uprawiać tego sportu. Dlatego skłoniliśmy się ku pierwotnemu zajęciu tej rasy - ku pasieniu. Jet szybko przypomniał sobie, że jest borderem. Uwielbia to zajęcie!

Jet udzielał się również społecznie. Brał udział w programie Fundacji Przyjaciel - "DOGonić marzenia", który zachęca osoby poruszające się na wózkach do uprawiania sportów z psami. Przez kilka miesięcy trenował z Justyną frisbee i tak skutecznie zachęcił ją do uprawiania tego sportu, że Justyna zdecydowała się na własnego psa - przygarnęła młodą sukę ze schroniska i dalej pracuje z nią. Jesteśmy bardzo dumni z Justyny, bo świetnie sobie radzi. Czasami spotykamy się na Polach Mokotowskich i wtedy w ruch idą talerzyki a Jet jest zachwycony!

na treningu agility

"...tak psze Pana..."
czyli pierwsze nauki pasienia na Farmie Starego Peca


wieczorny trening frisbee z Justyną

CO SŁYCHAĆ/ news | O NAS/ about us | MOJE PSY/ my dogs | MOI SPORTOWCY/ my sport dogs | SZCZENIAKI/ pups | ZDROWIE/health | GALERIA/gallery | KONTAKT/ contact | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego